26 kwiecień 2023

Trzech nastolatków usiłowało uprowadzić 5-letniego chłopca

zdjęcie: Trzech nastolatków usiłowało uprowadzić 5-letniego chłopca / fot. PAP
fot. PAP
Policjanci z Ożarowa (woj. świętokrzyskie) zatrzymali trzech nastolatków (14, 15 i 16 lat), którzy usiłowali uprowadzić z przedszkola 5-letniego chłopca. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.
REKLAMA

Do ożarowskich policjantów zgłosił się we wtorek 42-letni mieszkaniec miasta, który poinformował ich, że ktoś chciał odebrać jego 5-letniego syna z przedszkola, a on sam nikogo do tego nie upoważniał. Policjanci ustalili, że tuż przed godziną 9 do jednego z przedszkoli w Ożarowie przyszło trzech nastolatków, którzy zażądali od pracownicy tego przedszkola wydania im dziecka, które wskazali konkretnie z imienia i nazwiska.

"Zaniepokojona kobieta, nie tylko nie wydała dziecka, ale również niezwłocznie poinformowała o sytuacji rodziców chłopca. Skierowany na miejsce dzielnicowy po zapoznaniu się z zapisami monitoringu ustalił tożsamość sprawców. Nastolatkowie szybko zostali zatrzymani. Okazali nimi dwaj mieszkańcy powiatu opatowskiego w wieku 14 i 15 lat oraz 16-letni ostrowczanin" – powiedziała PAP mł.asp. Katarzyna Czesna-Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Policjanci ustalili, że nastolatkowie nie znali wcześniej chłopca, którego chcieli uprowadzić. "Weszli do szatni, gdzie dzieci się przebierają. Było to w czasie, kiedy rodzice przyprowadzają pociechy do przedszkola. Na jednej z szafek widniało imię i nazwisko chłopca, którego później próbowali uprowadzić" - podkreśliła policjantka.

Młodzi ludzie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym za usiłowanie porwania osoby małoletniej. (PAP)

autor: Janusz Majewski

maj/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kielce
6.8°C
wschód słońca: 04:27
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2023-06-05 19:00
miejsce
MASKA Incognito Club, Kielce, Rynek 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-10 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-11 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-12 17:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany