6 listopad 2020

Odwiedzili nielegalne kasyno

fot. KMP Kielce
Wizytę w jednym z punktów do gier na terenie Kielc złożyli w czwartek policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Stróże prawa zabezpieczyli w nim 3 urządzenia, służące prawdopodobnie do nielegalnego hazardu oraz ponad 2100 złotych w gotówce. Właścicielowi grożą teraz 3 lata więzienia oraz bardzo wysoka grzywna.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zajmują się na co dzień m.in. likwidowaniem procederów, które narażają Skarb Państwa. W tym zakresie ściśle współpracują z inspektorami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W trakcie czynności mundurowi ostatnio natrafili na informację o małym „kasynie”, mieszczącym się w centrum Kielc. W czwartek policjanci wspólnie z celnikami postanowili sprawdzić, czy punkt działa legalnie. Szybko okazało się, że kontrola potrwa trochę dłużej, bowiem w lokalu znajdują się 3 urządzenia, służące najprawdopodobniej jako nielegalne automaty.

Zabezpieczone urządzenia trafiły do funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą prowadzić postępowanie w tej sprawie. Ponadto stróże prawa przejęli 2160 złotych, najprawdopodobniej pochodzące z nielegalnego procederu. Za urządzanie nielegalnych gier hazardowym i nie opłacanie z tego tytułu podatków grozi do 3 lat więzienia oraz grzywna do 100 000 złotych za każde urządzenie.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
27553
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2021-02-07 20:30
miejsce
Hala Legionów, Kielce, Leszka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-07 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-17 19:00
miejsce
Wojewódzki Dom Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany