5 sierpień 2022

śmierć matki i syna z gminy Wąchock – znana przyczyna zgonów

fot. PAP
Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci matki i syna z gminy Wąchock (woj. świętokrzyskie), których ciała znaleziono w niedzielę w dwóch różnych domach. Według wstępnych ustaleń przyczyną śmierci kobiety były zmiany chorobowe, a mężczyzny zatrucie alkoholem etylowym.
REKLAMA

W niedzielne popołudnie starachowiccy policjanci otrzymali informację od zaniepokojonego członka rodziny, że mieszkanka gminy Wąchock nie daje odznak życia.

"Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety w wieku 61-lat. Ciało kobiety zostało zabezpieczone do dalszych badań" – powiedział w poniedziałek PAP asp. Sebastian Śpiewak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Policjanci udali się do syna kobiety, aby powiadomić go o śmierci matki. "W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 45-latka, który także nie dawał odznak życia. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny" – podkreślił asp. Śpiewak.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, powiedział PAP, że sekcja zwłok kobiety została przeprowadzona we wtorek po południu.

"Wstępne wyniki nie wskazują na to, aby ktokolwiek przyczynił się do jej śmierci. Lekarz wskazał wstępnie zmiany chorobowe, jako przyczynę zgonu" – podkreślił Prokopowicz.

Sekcja zwłok 45-letniego mężczyzny została przeprowadzona w czwartek po południu. "Biegły ustalił, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie alkoholem etylowym. Aby jednak potwierdzić tę wersję, potrzebujemy jeszcze dodatkowych badań próbki krwi" – dodał prokurator. (PAP)

autor: Janusz Majewski

maj/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kielce
24.3°C
wschód słońca: 05:20
zachód słońca: 20:04
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2022-08-26 19:45
miejsce
Amfiteatr KADZIELNIA, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-27 19:45
miejsce
Amfiteatr KADZIELNIA, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-28 19:45
miejsce
Amfiteatr KADZIELNIA, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-02 19:30
miejsce
Amfiteatr KADZIELNIA, Kielce,...
wstęp biletowany