13 maj 2023

Spłonęło kilkanaście hektarów nieużytków, 65-letni podpalacz w rękach policji

zdjęcie: Spłonęło kilkanaście hektarów nieużytków, 65-letni podpalacz w rękach policji / fot. PAP
fot. PAP
Około 15 ha nieużytków spłonęło w gminie Chmielnik (Świętokrzyskie). Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 65-letniego podpalacza, mieszkańca tej gminy.
REKLAMA

W piątkowe popołudnie w Bożykowej w gminie Chmielnik doszło do pożaru nieużytków. Na miejscu oprócz strażaków pojawili się także funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu. Mundurowi podczas patrolowania zauważyli mężczyznę podejrzewanego o wzniecenie pożaru. Ogień strawił około 15 hektarów nieużytków.

Policjanci z Chmielnika, którzy w piątkowe popołudnie patrolowali miejscowość Bożykowa, zauważyli kłęby dymu unoszące się nad nieużytkami rolnymi.

„Gdy funkcjonariusze podjechali w pobliże pożaru, zauważyli mężczyznę, który wachlował płomienie gałęzią z liśćmi. Gdy mężczyzna ten zobaczył zbliżających się w jego kierunku policjantów, natychmiast rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 65-latek swoje zachowanie w obrębie źródła pożaru, tłumaczył chęcią jego ugaszenia, mimo iż wyglądało to na zupełnie odwrotne działanie” – powiedziała PAP mł.asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Spłonęło około 15 ha nieużytków. 65-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kielce
7.4°C
wschód słońca: 04:27
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2023-06-05 19:00
miejsce
MASKA Incognito Club, Kielce, Rynek 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-10 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-11 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-12 17:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany