21 listopad 2020

Świętokrzyskie, podkarpackie, łódzkie – tam włamywał się i kradł

fot. KMP Kielce
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali w czwartek 28- letniego mieszkańca miasta. Śledczy ustalili, że kielczanin okradał sklepy jednej z sieci na terenie 3 województw. Na przełomie października i listopada zrabował towary o wartości co najmniej 15 000 złotych. Decyzją kieleckiego sądu zatrzymany najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.
REKLAMA

Do kieleckich policjantów od jakiegoś czasu zaczęły napływać informacje, o rabusiu grasującym w sklepach jednej ze znanych sieci. Za każdym razem sprawca kradł papierosy różnych marek. Na terenie Kielc funkcjonariusze odnotowali 3 podobne zdarzenia, do których jak wynika z ustaleń doszło pomiędzy 22 października a 14 listopada. Całość połączyli śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy niemal od razu domyślili się, kto może być odpowiedzialny za te kradzieże. Policjanci przypomnieli sobie, że niedawno na wolność wyszedł doskonale im znany 28- latek. Kielczanin miał na swoim koncie już zarówno kradzieże, włamania jak i rozboje, a wszystkie ślady wskazywały, że odbyte wyroki nie nauczyły go życia zgodnego z prawem. Kryminalni poszukując podejrzewanego ustalili, że najprawdopodobniej może on przebywać w jednym z domów na osiedlu Jagiellońskie. 28- latkowi stróże prawa złożyli wizytę w czwartkowy poranek. I wówczas wyszło na jaw, że odwiedzał też sklepy tej samej sieci również na terenie województwa podkarpackiego, łódzkiego a także w powiecie sandomierskim. Kielczanin trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy miejskiej ustalili, że zatrzymany rabował wyroby tytoniowe, ale nie gardził też gotówką. Jak szacują mundurowi, swoją przestępczą działalnością spowodował straty co najmniej w wysokości 15 000 złotych. Ponadto w trakcie przeszukania 28- latek miał przy sobie narkotyki. W piątek wieczorem kielecki sąd zastosował wobec zatrzymanego 2 miesiące tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem kielczaninowi grozi do 10 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
27553
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2021-02-07 20:30
miejsce
Hala Legionów, Kielce, Leszka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-07 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-17 19:00
miejsce
Wojewódzki Dom Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany