13 lipiec 2020

Z Policją bezpieczniej nad wodą

fot. KMP Kielce
Komisariat Policji IV w Kielcach we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kielcach rozpoczął cykl spotkań profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno- edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Spotkania dotyczą edukacji dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych spędzających czas na terenie kieleckiego basenu letniego.
REKLAMA

Słoneczna pogoda sprawia, że kielczanie chętnie odwiedzają akweny. Policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach, by uchronić osoby przebywające nad wodą przed niebezpieczeństwem dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą. Informowali o tym jak mądrze wypoczywać nad wodą, wskazywali jakie najczęściej popełniamy błędy i przypominali jak zareagować w sytuacji zagrożenia. Mundurowi apelowali o rozwagę i rozsądek podczas przebywania w wodzie lub nad wodą, jednocześnie zachęcali do udziału w konkursie plastyczno- filmowym pn.”Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Policjanci przypominali również zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w domu, w podróży, podczas gier i zabaw oraz w ruchu drogowym.

Do udziału w dzisiejszym spotkaniu zaproszono funkcjonariuszy Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, którzy zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz został połączony z instruktażem dla wszystkich chętnych, którzy byli zainteresowani sprawdzeniem swoich umiejętności w udzielaniu pomocy lub zwyczajnie chcieli się tego nauczyć. Dzisiejsze działania profilaktyczne Policji wsparli także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kielcach. Dla wypoczywających na terenie basenu funkcjonariusze przygotowali wiele atrakcji. Zostały przeprowadzone konkursy tematyczne z nagrodami. Dla najmłodszych stróże prawa przygotowali kolorowanki profilaktyczne oraz łamigłówki, a także wiele broszur na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, udzielali cennych porad dla wszystkich uczestników spotkania i przypominali, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel tylko w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i pod czujnym okiem właściwych służb.

Zajęcia informacyjno- edukacyjne odbywać się będą cyklicznie, jeden raz w tygodniu. Do spotkań z Policją będą zapraszani przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji. Działania profilaktyczne odbyły się z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, a także wytycznych w tym zakresie.

Opr. AS

Źródło: KMP w Kielcach

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
27553
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2021-02-07 20:30
miejsce
Hala Legionów, Kielce, Leszka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-07 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-17 19:00
miejsce
Wojewódzki Dom Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany