2 kwiecień 2024

Zatrzymano 10 podejrzanych o udział w gangu wyłudzającym pożyczki

zdjęcie: Zatrzymano 10 podejrzanych o udział w gangu wyłudzającym pożyczki / pixabay/1386324
Policjanci kieleckiego wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) zatrzymali 10 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej pożyczki, kredyty i leasingi z banków. Straty wynikające z działalności grupy szacowane są na kwotę ponad 5 mln złotych.
REKLAMA

Jak przekazało we wtorek CBZC, członkowie grupy działającej w całym kraju, są podejrzani o wyłudzenia pożyczek, kredytów i leasingów z banków i innych instytucji finansowych na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.

"Z ustaleń śledczych wynika, że grupa wykorzystywała w swojej działalności +luki w prawie+ oraz dobre kontakty pośredników finansowych, a także bankowość elektroniczną i narzędzia internetowe" – podało CBZC.

Policjanci zatrzymali 10 osób na terenie czterech województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, śląskiego oraz łódzkiego. Wobec dwóch zatrzymanych, sąd na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Straty wynikające z działalności grupy szacowane są na kwotę ponad 5 mln złotych.

To kolejne zatrzymania w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach, w którym podejrzanych jest już 39 osób, a 7 podejrzanych jest tymczasowo aresztowanych.

Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają w najbliższym czasie kolejnych zatrzymań.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kielce
5.5°C
wschód słońca: 05:23
zachód słońca: 19:47
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2024-04-25 12:00
miejsce
Wojewódzki Dom Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-25 19:00
miejsce
Wojewódzki Dom Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-28 16:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-04 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany