17 maj 2023

Znana jest przyczyna śmierci kobiety, która zmarła po cesarskim cięciu

zdjęcie: Znana jest przyczyna śmierci kobiety, która zmarła po cesarskim cięciu / pixabay/7063677
Znana jest przyczyna śmierci 41-letniej kobiety, która zmarła po cesarskim cięciu w Szpitalu Kieleckim. Zakończył się zasadniczy etap gromadzenia materiału dowodowego – poinformowała w środę prokurator Katarzyna Duda, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Krakowie.
REKLAMA

41-letnia Mariola G. trafiła do szpitala 22 grudnia ubiegłego roku. Zmarła dwa dni później po przeprowadzonym cesarskim cięciu. Dziecko kobiety przeżyło.

Okoliczności śmierci kobiety wyjaśnia Prokuratura Regionalna w Krakowie. Śledztwo prowadzone jest w sprawie narażenia 41-letniej kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez personel medyczny szpitala.

Jak poinformowała w środę PAP prokurator Katarzyna Duda, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Krakowie śledczy zakończyli zasadniczy etap gromadzenia materiału dowodowego.

„Przyczyną śmierci pokrzywdzonej była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa w przebiegu wstrząsu krwotocznego z powikłaniem, który wystąpił po zabiegu cięcia cesarskiego” – poinformowała prokurator.

Zaznaczyła, że postępowanie nadal toczy się „w sprawie”, nikomu nie przedstawiono zarzutów. Jednocześnie prokuratura zamierza powołać kolejnych biegłych. „Ich celem będzie ocena prawidłowości czynności diagnostyczno-terapeutycznych podejmowanych wobec pokrzywdzonej w placówce kieleckiej” – dodała prokurator.

Szpital nie komentuje zdarzenia. W przesłanym do mediów oświadczeniu przedstawiciele lecznicy podkreślili gotowość do współpracy ze wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy oraz zapewnienia dziecku należytej opieki. Kobieta osierociła trójkę dzieci. (PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kielce
8°C
wschód słońca: 04:27
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2023-06-05 19:00
miejsce
MASKA Incognito Club, Kielce, Rynek 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-10 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-11 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-12 17:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany