25 kwiecień 2023

Ponad 12 mln zł dla zakładów aktywności zawodowej

zdjęcie: Ponad 12 mln zł dla zakładów aktywności zawodowej / pixabay/2447163
Ponad 12 mln zł otrzymają w 2023 roku zakłady aktywności zawodowej w woj. świętokrzyskim. Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
REKLAMA

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik podpisali we wtorek z organizatorami świętokrzyskich zakładów aktywności zawodowej aneksy określające wysokość środków przyznanych im z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na 2023 rok.

„W regionie obecnie działa siedem zakładów aktywności zawodowej. W 2023 roku mają powstać dwa nowe zakłady. Oznacza to, że dzięki zaangażowaniu m.in. środków PFRON oraz środków z budżetu województwa powstaną nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami” – powiedział Bętkowski.

Z ponad 15-milionowej puli środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do świętokrzyskich zakładów aktywności zawodowej trafi ponad 12 mln zł. „Pieniądze te zostaną wykorzystane przez zakłady przede wszystkim na pokrycie bieżących kosztów działania oraz ich rozwój. Mam nadzieję, że środki te pozwolą osobom z niepełnosprawnościami z województwa świętokrzyskiego znaleźć dogodne miejsce pracy i terapii oraz pomogą im w realizacji niezależnego i samodzielnego na miarę ich indywidualnych możliwości życia” – podkreśliła wicemarszałek Janik.

Ponad 11,2 mln zł otrzyma siedem zakładów aktywności zawodowej (w Strykowie w powiecie starachowickim, Końskich, Sandomierzu, Chmielniku i trzech w Kielcach). Ponadto Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zabezpieczył środki PFRON w wysokości ponad 900 tys. zł dla nowych zakładów, które mają zostać utworzone jeszcze w 2023 roku. Chęć utworzenia zakładu aktywności zawodowej zgłosiły Fundacja Na Rzecz Wspierania Rodziny oraz Dzieci i Młodzieży, jak również Caritas Diecezji Kieleckiej. (PAP)

autor: Janusz Majewski

maj/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kielce
7.4°C
wschód słońca: 04:27
zachód słońca: 20:44
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2023-06-05 19:00
miejsce
MASKA Incognito Club, Kielce, Rynek 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-10 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-11 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury - Scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-12 17:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany