13 lipiec 2020

Cios w narkotykowy proceder

fot. KMP Kielce
Czujność i skrupulatność funkcjonariuszy z kieleckiego oddziału prewencji sprawiła, że już wkrótce dwaj 22- latkowie staną przed sądem z poważnymi zarzutami. Mundurowi w czwartek kontrolując osobowego volkswagena ujawnili i zabezpieczyli 100 kapsułek, wypełnionych zabronionym proszkiem oraz zawiniątko z marihuaną. Z ustaleń śledczych wynika, że jeden z mężczyzn najprawdopodobniej mógł wprowadzać wskazane środki do obrotu, a drugi mu w tym miał pomagać.
REKLAMA

Wszystko wydarzyło się w czwartkowe przedpołudnie, w centrum miasta. Pełniący w tym rejonie służbę funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zwrócili uwagę na osobowego volkswagena. Będący w pojeździe mężczyźni zachowywali się niezwykle podejrzanie. Pobudzenie podróżnych narosło jeszcze bardziej z chwilą, gdy mundurowi rozpoczęli drobiazgową kontrolę. 22- letni pasażer jak się okazało miał przy sobie zawiniątko, wypełnione około 3 gramami suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Stróże prawa z oddziału prewencji nie poprzestali na tym i bardzo dokładnie sprawdzili również sam samochód. Policjanci zwrócili uwagę na reklamówkę pod siedzeniem pasażera. W środku ujawnili 100 kapsułek wypełnionych białym proszkiem. Badania wykazały, że było to około 90 gramów zmieszanych substancji 3CMC, 4CMC i MDMA, które znajdują się na liście zabronionych środków. Do policyjnego aresztu trafił zarówno wspomniany pasażer, jak i 22- letni kierowca volkswagena.

Drobiazgowa praca śledczych z Komisariatu Policji III w Kielcach, przy współpracy z prokuraturą wykazała, że 22- letni pasażer najprawdopodobniej trudnił się wprowadzaniem zabronionych środków do obrotu. Rola kierowcy polegała najprawdopodobniej na pomocy w tym procederze. Obaj zatrzymani odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem, a grozi im do 12 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
27553
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2021-02-07 20:30
miejsce
Hala Legionów, Kielce, Leszka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-07 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-17 19:00
miejsce
Wojewódzki Dom Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany