6 lipiec 2020

Przestępczy duet w rękach stróżów prawa

fot. KMP Kielce
Długą listę zarzutów usłyszeli dwaj mieszkańcy miasta, którzy zostali zatrzymani w ostatni czwartek przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z komisariatu przy ul. Kołłątaja. Jak wynika z ustaleń śledczych 42- latek pod koniec czerwca uszkodził 2 samochody poprzez oblanie najprawdopodobniej kwasem. Z kolei 31- latek podobną substancją oblał wnętrze hurtowni kosmetycznej. Dodatkowo kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że młodszy z mężczyzn ma na swoim koncie 2 kradzieże samochodów.
REKLAMA

Zanim doszło do zatrzymania 31 i 42- latka, ich tropem podążali zarówno kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach, jak i Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy miejskiej. Ci pierwsi prowadzili sprawę uszkodzeń 3 samochodów i budynku, należące do jednej z hurtowni mieszczącej się w rejonie osiedla Herby. Pod koniec czerwca tego roku nieznany mężczyzna wszedł do budynku i oblał ściany nieznaną substancją, powodując uszkodzenia. Właściciele firmy w ciągu kilku dni ujawnili także uszkodzenia karoserii służbowych samochodów. Tu również ślady wskazywały na oblanie cieczą, najprawdopodobniej kwasem. Z kolei do stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, wpłynęły w czerwcu 2 zgłoszenia kradzieży samochodów audi, o wartości kilku tysięcy złotych za każdy z nich.

Mundurowi z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu od razu wiedzieli, że muszą odnaleźć 31- latka. Ten mężczyzna w przeszłości miał na koncie kradzieże właśnie tego modelu samochodu. Podejrzewany jednak nie miał stałego miejsca pobytu i ukrywał się przed policjantami. Z kolei stróże prawa z Wydziału Kryminalnego komisariatu przy ul. Kołłątaja ustalili, że za zniszczeniem budynku i 3 pojazdów na osiedlu Herby oprócz opisywanego 31- latka, stoi także 11 lat starszy kielczanin. W czwartkowe przedpołudnie funkcjonariusze przystąpili do zatrzymania. Młodszy z mężczyzn widząc zbliżające się kłopoty postanowił uciekać, ale ostatecznie został zatrzymany, gdy próbował przejść przez rzekę w centrum Kielc.

Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnymi dozorami. 42- latkowi za zniszczenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności. Dwa razy dłużej w więziennej celi może spędzić 31- latek, bowiem dokonane przez niego kradzieże samochodów zostały przez śledczych zakwalifikowane jako kradzieże z włamaniem.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
27553
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kielcach

kiedy
2021-02-07 20:30
miejsce
Hala Legionów, Kielce, Leszka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Kieleckie Centrum Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-07 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Filharmonii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-17 19:00
miejsce
Wojewódzki Dom Kultury, Kielce,...
wstęp biletowany